zwycięski blog w projekcie Szkoła z poezją 2012
Blog > Komentarze do wpisu

Narodowe Czytanie w Ogrodzie Botanicznym

W przepięknym otoczeniu Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu 3 września 2016 roku odbyło się Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Okazją do ustanowienia pisarza patronem roku 2016 była 100. rocznica jego śmierci. 

Wspólne czytanie prowadziła pani Mirosława, która pomiędzy odtwarzaniem przez kolejne osoby fragmentów powieści przybliżała słuchającym szczegóły związane z utworem i jej autorem. Obserwatorzy dowiedzieli się, że powieść rozsławiła Polskę, została przetłumaczona na ponad 50 języków, a autor w 1905 roku stał się dzięki niej laureatem literackiej Nagrody Nobla.

 

Nie brakowało chętnych do czytania. Wśród czytających byli głównie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, studenci, nauczyciele, ludzie starsi.Swoich sił w czytaniu polskiej powieści próbowali także goście zagraniczni. Simon z Niemiec wzbudził duży aplauz publiczności, mierząc się z językiem polskim przy niewielkiej pomocy prowadzącej. 

 

Najliczniejszą grupę stanowili słuchacze i obserwatorzy. Przysłuchując się czytaniu, piknikowali na trawnikach Ogrodu Botanicznego. 

 

W programie czytania znalazły się też konkursy dotyczące powieści Henryka Sienkiewicza i oczywiście wręczanie zwycięzcom nagród ufundowanym przez Biuro Podróży Itaka.

Tekst i zdjęcia - Jakub Dąbrowski z 3 D

środa, 14 września 2016, spotkaniazpoezja-4

Polecane wpisy

www.lo4.wroc.pl Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny