zwycięski blog w projekcie Szkoła z poezją 2012
Blog > Komentarze do wpisu

Nowość wydawnicza

zdjęcie - http://biuroliterackie.pl/biuro/biuro.php?site=1A0&news_ID=2012-04-19

W Biurze Literackim ukazała się dziś książka Laurie Anderson Język przyszłości (w tłumaczeniu Julii Fiedorczuk), która jest zbiorem tekstów wymykających się prostym klasyfikacjom: proza, wiersz czy piosenka.

Laurie Anderson osobiście zadbała o to, aby jej pierwsza pozycja w języku polskim była wydawniczym unikatem. Każdy etap powstawania książki był z nią negocjowany. Prócz kolejności tekstów, artystka sama wybrała papier na okładkę i wnętrze książki oraz format i rodzaj jej oprawy. Specjalnie wykonała ponad sto rysunków kredą na tablicy, układających się w cykle, które można samodzielnie animować poprzez przewracanie stron.

Finał 17. Portu Literackiego z Laurie Anderson będzie wyjątkowy także z tego powodu, że autorka po raz pierwszy w swej karierze przeczyta swoje teksty bez towarzyszącej im muzyki. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 22 kwietnia o 19.30 we wrocławskim Studiu na Grobli, ul. Na Grobli 30/32, i będzie to wydarzenie zamykające trzydniowe spotkania z literaturą we Wrocławiu. Przekonamy się wtedy, że Laurie Anderson ma nie tylko talent muzyczny, ale również literacki.

Więcej:

http://biuroliterackie.pl/biuro/biuro.php?site=1A0&news_ID=2012-04-19czwartek, 19 kwietnia 2012, spotkaniazpoezja-4

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: ., *.broadband.greenlan.pl
2012/04/21 10:14:40
Jaki sens widzicie w przekopiowywaniu wszystkiego ze strony Biura Literackiego? Nie widzę, abyście włożyli trochę pracy w ten projekt. Wasz praktycznie każdy post jest ściągnięty ze strony BL albo z Wikipedii. W wywiadzie ktoś z Waszej szkoły powiedział, że nie zamierzacie kopiować.
Gratuluję.
-
2012/04/22 19:35:26
Po pierwsze, jeżeli ktoś tego nie zauważył, mnóstwo tekstów mamy na blogu napisanych przez ludzi z naszego koła literacko-dziennikarskiego. Po drugie, na razie blog istnieje w ramach projektu "Szkoła z poezją", którego pomysłodawcą jest Biuro Literackie, i naszym zadaniem jest m.in. relacjonowanie tego, co robi Biuro - informowanie o zapowiedziach i nowościach wydawniczych oraz chociażby o festiwalu Port Literacki 2012 (wcale nie wszystko kopiujemy, tylko wybieramy najważniejsze treści i dołączamy linki), tworzenie sylwetek autorów (nie wszystko z Wikipedii - mamy linki do ciekawych stron o autorach, a w świecie Internetu tworzenie biogramów nie jest łatwe). Wiemy, że te elementy na blogu mogą byś nudne, ale realizujemy zadania konkursowe, a poza tym wcale nie oczekujemy, że wszystkim wszystko musi się na naszym blogu podobać. Dziękujemy za wszelkie uwagi i pozdrawiamy autora komentarza :)
www.lo4.wroc.pl Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny