zwycięski blog w projekcie Szkoła z poezją 2012
Blog > Komentarze do wpisu

Zapowiedź wydawnicza

Wielogłos. Krystyna Miłobędzka w recenzjach, szkicach, rozmowach

zdjęcie - http://biuroliterackie.pl/biuro/biuro.php?site=1B0&news_ID=2012-03-13

Wkrótce nakładem Biura Literackiego ukaże się tom Wielogłos. Krystyna Miłobędzka w recenzjach, szkicach, rozmowach (red. Jarosław Borowiec). Publikacja zawiera rozmowy z Krystyną Miłobędzką oraz felietony i recenzje na temat twórczości poetki, która w tym roku obchodzi osiemdziesiąte urodziny.

Jest to kolejna propozycja Biura Literackiego w Roku Krystyny Miłobędzkiej. Barańczak, Łukasiewicz, Zawada, Poprawa, Nyczek, Sendecki, Karpowicz, Maliszewski - to tylko kilka nazwisk, które znajdziemy w spisie treści Wielogłosu.

Jarosław Borowiec (1979) - doktorant w Zakładzie Semiotyki Literatury na polonistyce UAM, autor książki Zadura. Ścieżka wiersza (2008) oraz zbioru szare światło. rozmowy z Krystyną Miłobędzką i Andrzejem Falkiewiczem (2009). Rozmowy o literaturze oraz recenzje publikował w „Tygodniku Powszechnym”.

Sylwetkę Krystyny Miłobędzkiej prezentowaliśmy już na naszym blogu.

Pierwszy dzień Portu Literackiego 2012 niemal w całości poświęcony będzie poetce. Obok specjalnego benefisu autorki, połączonego z premierą trzech książek, poznamy także laureatów konkursu filmowego „Nakręć wiersz Krystyny Miłobędzkiej”. Początek wydarzeń 20 kwietnia o godzinie 18.00 we wrocławskim Studiu Na Grobli.

Więcej:

http://biuroliterackie.pl/biuro/biuro.php?site=1B0&news_ID=2012-03-13

 

 wtorek, 13 marca 2012, spotkaniazpoezja-4

Polecane wpisy

www.lo4.wroc.pl Tu podaj tekst alternatywny Tu podaj tekst alternatywny